Ten wyjątkowy zestaw został zrealizowany wspólnym wysiłkiem zespołu stojącego za serią Mindwork Original oraz Michała Masłowskiego z festiwalu Kontrast.
Cały zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wzbogacenie oferty kulturalnej Kontrastu.

Tu można złożyć zamówienie na syrenkę

JAK TO DZIAŁA?

Warszwska Syrenka jest limitowaną edycją dostępną tylko przez 7 dni (od 8 maja do 14 maja 2023) w specjalnej cenie 40 Euro (+VAT jeśli się kwalifikuje) zamiast 50 Euro (+Vat).

Kilka egzemplarzy będzie dostępnych również na miejscu, ale zdecydowanie zaleca się zarezerwowanie kopii z wyprzedzeniem, aby uniknąć wyczerpania zapasów podczas Festiwalu.

Dzięki temu zamówieniu będziesz mógł dodać tę figurkę do swojej kolekcji i wesprzeć rozwój Festiwalu.

WARUNKI DOSTAWY:

Będziesz mógł poprosić o wysyłkę na adres dostawy lub zarezerwować odbiór na stoisku Mindwork podczas Kontrastu – Festiwalu Malarstwa Figurkowego 2023.

Podstawowa koncepcja: Michał Masłowski, Krzysztof Kobalczyk
Art: Federica Porpora – Dział Artystyczny Mindwork
Rzeźbiarz: Leila Khalili – Mindwork Art Department
Box art: Matteo Di Diomede
Skala: 75 mm
Rozmiar podstawa do góry: 90mm
Materiał: Wysokiej jakości żywica odlana przez Mindwork Games
Edycja limitowana: Kontrast Commemorative Figure
WARSAW MERMAID to hołd dla miasta Warszawy:

Dawno temu, gdy Warszawa była wioską rybacką, morze i rzekę zamieszkiwały złotowłose syreny. Pewnego dnia jedna z nich wyruszyła z Bałtyku na południe. Płynęła wzdłuż Wisły, podziwiając mijane krajobrazy, a gdy się zmęczyła, postanowiła odpocząć na piaszczystym brzegu rzeki u stóp dzisiejszego Starego Miasta. Okolica wydała się syrence piękna. „Jak tu ładnie! „Dlaczego nie miałabym tu zamieszkać?” pomyślała i tak też zrobiła. W dzień pluskała się na płyciznach, a noce spędzała w głębinach. Lubiła płatać figle, a miejscowi rybacy podejrzewali, że ktoś miesza wodę i zabiera ryby z ich sieci!

„Musimy coś zrobić z tym szkodnikiem!” krzyczeli. Syrenka nie przestraszyła się rybaków i zaczęła śpiewać piosenkę o Wiśle.

Zwierzęta słuchały jej śpiewu: bobry podniosły pyski ze swoich nor, a kormorany przysiadły na dryfujących kłodach. Rybacy byli tak poruszeni, że zrezygnowali ze swoich planów i obiecali, że nie zrobią syrence krzywdy.
Dla syrenki wciąż jednak istniało niebezpieczeństwo. Pewnego dnia chciwy kupiec postanowił wzbogacić się na jej pięknym głosie wystawiając ją na targach. Oszukał ją, porwał i uwięził w drewnianej skrzyni. Syrenka, przyzwyczajona do wolności, była bardzo nieszczęśliwa. Jej płacz usłyszał młody syn rybaka, który wraz z przyjaciółmi uwolnił ją i surowo ukarał złego kupca. Radosna syrenka, wdzięczna za to, że znów jest wolna, przyrzekła rybakom, że zawsze będzie strzec ich i ich wioski. Z czasem mała wioska rybacka stała się dużym i pięknym miastem.