„Anatomia w szkicu” warsztat na żywo organizowany w ramach festiwalu Kontrast. Dołącz do mistrza fantasy, Patricka J. Jonesa
w czasie dwudniowych warsztatów z rysowania kobiecej postaci kobiecej. Zalecamy wczesną rezerwację z powodu ograniczonej liczby miejsc (15 uczestników).

Rysuj i ucz się razem z Patrickiem, który zdradza wszystkie swoje sekrety rysowania budowania stylu i pewności siebie. To wyjątkowa okazja, aby doświadczyć mistrzowskiego kursu z Patrickiem.

Obserwuj przez ramię Patricka, jak demonstruje swoje unikalne metody, jak tworzy sztukę rysowania kobiecych postaci fantasy od podstawowej konstrukcji aż po gotowy szkic w ciągu dwóch dni.

Wszystkie podstawowe materiały potrzebne do przeprowadzenia warsztatów są wliczone w cenę biletu.

Bilety: https://mindworkgames.net/…/patrick-j-jones-anatomy-of…

PRZYSZEDŁEM NA TEN KURS Z NADZIEJĄ NA ZEBRANIE KILKU WSKAZÓWEK I TECHNIK – DOSTAŁEM O WIELE WIĘCEJ! PATRICK JEST FANTASTYCZNYM NAUCZYCIELEM, NAPRAWDĘ WIE, JAK UCZYĆ I ZACHĘCAĆ STUDENTÓW NA ICH DRODZE DO ZOSTANIA ARTYSTAMI.
Curtis Hayes – student warsztatów AOS

MOŻLIWOŚĆ UCZENIA SIĘ U PATRICKA BYŁA PRAWDZIWYM PRZYWILEJEM. CZUJĘ, ŻE BARDZO SIĘ POPRAWIŁEM W TAK KRÓTKIM CZASIE I ŻAŁUJĘ, ŻE TEN KURS NIE ISTNIAŁ WCZEŚNIEJ!.
Edward Stonehill – student warsztatów AOS

Patrick J. Jones jest nagradzanym artystą, autorem i nauczycielem. Jego prace były prezentowane na najważniejszych amerykańskich wystawach, zarówno w Nowym Jorku jak i Pensylwanii, a jego obrazy olejne znajdują się w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Pracował dla większości głównych wydawnictw, agencji reklamowych i studiów filmowych, takich jak Lucasfilm, Disney i Warner Bros.

Patrick dorastał w Belfaście, w Irlandii, podczas „trudnych czasów”, gdzie spędził większość swojego dzieciństwa na rysowaniu. Po dwóch latach służby w marynarce handlowej przeniósł się do Londynu i spędził piętnaście lat jako ilustrator, zanim ponownie zaczął podróżować po świecie. Obecnie mieszka i pracuje w Brisbane w Australii, gdzie prowadzi mistrzowskie kursy rysowania postaci fantasy online: www.pjartworks.com i na żywo w QUT.

Patrick jest autorem czterech najlepiej sprzedających się książek o technikach plastycznych. Jego pierwsza książka, „Sci-fi & Fantasy Oil Painting Techniques” to kronika jego metod malarstwa olejnego, podczas gdy towarzysząca jej książka, „The Anatomy of Style” szczegółowo opisuje jego metody rysowania postaci.

Jego prace zebrane, „The Sci-Fi & Fantasy Art of Patrick J. Jones” są publikowane na całym świecie przez Korero Press.

„Jestem artystą figuratywnym, który maluje w olejach. Umieszczam swoje postacie w wyimaginowanych krainach, aby sportretować ludzkiego ducha bez rozpraszania przez współczesny świat. Moje ostatnie obrazy krążą wokół tematów miłości, pożądania, zdrady i zemsty.
Wierzę, że podstawowe umiejętności rysunkowe są niezbędne do stworzenia pewnej ręki artysty, a zrozumienie gestu jest kluczem do rysowania postaci ze stylem.”

Recenzje:

’Mistrz artystyczny daje jasno do zrozumienia, że uzyskanie właściwych podstaw jest kluczem do wielkiej sztuki…’
ImagineFX Magazine

’…w tradycji i całkiem potężny jak najlepsze prace Borisa, Frazetty i dodałbym jeszcze Howarda Pyle’a. Nie mogę powiedzieć dość – jego prace przypominają mi momentami Jose Segrellesa, jednego z najlepszych ilustratorów fantasy w historii…”.
Bud Plant’s Art Books

Płonące kolorem i heroizmem obrazy Patricka oddają to, co najlepsze w Science Fiction i Fantasy – zręczny rysunek, zabójcze kompozycje i zmysłową atmosferę. Z dreszczykiem emocji czekamy na to, co jeszcze ujawni ze studia…
Donato Giancola
Wielokrotnie nagradzany artysta i autor SF & Fantasy

„Przynosząc swoją unikalną mieszankę wyśmienitego wyczucia koloru i delikatnej kontroli wartości do wszystkiego, od science fiction do klasycznej mitologii, Patrick maluje zarówno na okładkę książki, jak i na ścianę muzeum”.
Pat Wilshire – współzałożycielka IlluXCon