Piątek 2 czerwca
18.00 – Prezentacja Daniel Fernandez-Truchaud “Jak wyrzeźbiłem figurkę na Kontrast 2024” – parter – sala Szekspir
19.00 – panel dyskusyjny “Storytelling – przyszłość malarstwa figurkowego?”
Paneliści: Katarzyna KAHA Górska, Tue Kaee, Krzysztof Kobalczyk, Erik Swinson i Luca Vergerio.
Sobota 1 czerwca
9.00 – 13.00 – rejestracja modeli do konkursu – biuro festiwalu
9.00 – 14.00 – rejestracja na Speedpainting – biuro festiwalu
20 miejsc – zapisy od godziny 9.00 – 10.00
20 miejsc – zapisy od godziny 11.00 – 12.00
20 miejsc – zapisy od godziny 13.00 do godziny 14.00
10.00 – otwarcie strefy handlowej – parter 1 i 2 piętro oraz pawilon przed budynkiem głównym
10.00 – start wystawy konkursowej – parter
10.00 – start pokazów gier w strefie Gaming – pawilon przed budynkiem głównym
12.30 – Jak malować fajne tła do figurek – prezentacja Anna Machowska –
parter, sala Szekspir
13.30 – Pancerz Space Marinów w stylu Eavy Metal – prezentacja Mamikona
Khatchikiana – parter, sala Szekspir
11.00 – 16.00 – Speedpainting eliminacje – piętro 1 – sala Nikifor
15.00 – 16.00 – prezentacja Luca Vergerio “Storytelling – obraz i figurka” parter, sala Szekspir
16.00 – 18.00 – Speedpainting półfinały – piętro 1 – sala Nikifor
16.30 – 18.30 – Warsztat malarski z Mamikonem Khatchikianianem – 2 piętro, sala Mrożek
18.30 – Prezentacja Filip Królikowski “Nieznane ryzyko malarstwa figurowego – aspekt fizjoterapeutyczny” – parter, Sala Szekspir
16.30 – 20.00 – zamknięcie wystawy konkursowej – sędziowanie prac
19.00 – Panel dyskusyjny z gościem specjalnym Josanem Gonzalesem aka Deathburger – parter – sala Szekspir
20.30 – Koncert – „ŻYŃY & Grzanka – Geek Music Experience” parter – sala Szekspir
Niedziela 2 czerwca
10.00 – start strefy handlowej – 1 i 2 piętro oraz pawilon przed budynkiem głównym
10.00 – start wystawy konkursowej – parter
10.00 – start pokazów gier w strefie Gaming – pawilon przed budynkiem głównym
10.00 – warsztat malarski z Mamikonem Khatchikianianem – 2 piętro, sala Mrożek
11.00 – prezentacja Erik Swinson – parter, sala Szekspir
12.30 – speedpainting finały – 1 piętro – sala Nikifor
13.30 – prezentacja Magnus Fagerberg “Malowanie twarzy z użyciem ograniczonej palety kolorów”
– parter, sala Szekspir
15.15 – odbiór modeli z wystawy konkursowej
16.00 – Prezentacja wyników konkursu – ceremonia wręczenia nagród – parter – Sala Szekspir
Poniedziałek – wtorek 3-4 czerwca
2 dniowy warsztat malarski z Erikiem Swinsonem