Piątek 2 czerwca
18.00 – Prezentacja Daniel Fernandez-Truchaud “Jak wyrzeźbiłem figurkę na Kontrast 2024” – parter – sala Szekspir
19.00 – panel dyskusyjny “Storytelling – przyszłość malarstwa figurkowego?”
Paneliści: Katarzyna KAHA Górska, Tue Kaee, Krzysztof Kobalczyk, Erik Swinson i Luca Vergerio.
Sobota 1 czerwca
9.00 – 13.00 – rejestracja modeli do konkursu – biuro festiwalu
10.00 – otwarcie strefy handlowej – parter 1 i 2 piętro oraz pawilon przed budynkiem głównym
10.00 – start wystawy konkursowej – parter
10.00 – start pokazów gier w strefie Gaming – pawilon przed budynkiem głównym
11.00 – 16.00 – Drybrysh challange – speedpaint powered by REBEL
12.30-13.30 – Jak malować fajne tła do figurek – prezentacja Anna Machowska –
parter, sala Szekspir
14.00-15.00 – Stipling and magick sponge – prezentacja Mamikona
Khatchikiana – parter, sala Szekspir
15.30 – 16.30 – prezentacja Luca Vergerio “Storytelling – obraz i figurka” parter, sala Szekspir
16.30 – 18.30 – Warsztat malarski z Mamikonem Khatchikianianem – 2 piętro, sala Mrożek
18.30 – Prezentacja Filip Królikowski “Nieznane ryzyko malarstwa figurowego – aspekt fizjoterapeutyczny” – parter, Sala Szekspir
16.30 – 20.00 – zamknięcie wystawy konkursowej – sędziowanie prac
19.00 – 20.00 – Panel dyskusyjny z gościem specjalnym Josanem Gonzalesem aka Deathburger – parter – sala Szekspir
20.30 – Koncert – „ŻYŃY & Grzanka – Geek Music Experience” parter – sala Szekspir
Niedziela 2 czerwca
9.30-10.30 – warsztat malarski z Mamikonem Khatchikianianem – 2 piętro, sala Mrożek
10.00 – start strefy handlowej – 1 i 2 piętro oraz pawilon przed budynkiem głównym
10.00 – start wystawy konkursowej – parter
10.00 – start pokazów gier w strefie Gaming – pawilon przed budynkiem głównym
10.00 – 14.00 – Drybrysh challange – speedpaint powered by REBEL
11.00-12.00 – prezentacja Erik Swinson – parter, sala Szekspir
13.30 – 14.30 – prezentacja Magnus Fagerberg “Malowanie twarzy z użyciem ograniczonej palety kolorów” – parter, sala Szekspir
15.30 – Prezentacja wyników konkursu – ceremonia wręczenia nagród – parter – Sala Szekspir
17.00 – odbiór modeli z wystawy konkursowej
Poniedziałek – wtorek 3-4 czerwca
2 dniowy warsztat malarski z Erikiem Swinsonem